Moje konto Moje konto
  • baner
  • baner

Oliwa z oliwek Extra Virgin

Kuchnia śródziemnomorska od dawna święci triumfy na naszych polskich stołach. Szczególne miejsce zajmują na nich dodatki włoskie czy greckie, bez których nasze codzienne posiłki byłyby dużo uboższe w smaku. Jednym z takich produktów jest oliwa z oliwek extra virgin. Trudno wyobrazić sobie większość sałatek bez dodatku, jakim jest aromatyczny olej, tłoczony ze świeżych owoców w słonecznej Grecji. Hellada ma wielowiekowe tradycje w uprawie drzew oliwnych, dlatego oliwa z oliwek kalamata i inne produkty dostępne w naszym sklepie są najwyższej jakości. Pochodzą ze sprawdzonych źródeł, głównie z małych, rodzinnych gospodarstw prowadzonych od pokoleń. Importujemy ich niewielkie partie, aby jak najdłużej pozostawały świeże i cieszyły Cię niepowtarzalnym smakiem i aromatem, które przywodzą na myśl śródziemnomorskie wakacje.

 

Jakie artykuły extra virgin znajdują się w naszym sklepie online?

Możemy zaproponować Państwu wysokiej jakości oleje z pierwszego tłoczenia w szklanych butelkach i puszkach o różnej pojemności. Niektóre z nich występują w wersji filtrowanej, inne w niefiltrowanej. Wszystkie oliwy z oliwek extra virgin dostępne na naszej stronie internetowej powstały bez użycia sztucznych składników z ręcznie zbieranych owoców, które były następnie tłoczone mechanicznie w niskiej temperaturze. Są w pełni naturalne i stanowią wartościowy dodatek do zbilansowanej diety. Można stosować je jako sos do sałatek, a także przygotowując marynaty. Zapoznaj się z zamieszczonymi opisami poszczególnych oliw z oliwek extra virgin i znajdź najbardziej odpowiadający Ci smak.

 

Dlaczego nasza oliwa extra virgin jest tak wyjątkowa?

Wszystko zaczyna się od odpowiedniego terenu pod uprawę drzewek, a następnie zbiorów. Nasze produkty pochodzą z greckich regionów, których klimat idealnie nadaje się do uprawy zielonych owoców. Po zerwaniu ich z drzewa w odpowiednim momencie wyciska się z nich olej na zimno. Dzięki temu produkt końcowy charakteryzuje się niską kwasowością i niezwykle głębokim smakiem. Warto skosztować naszych autentycznych dodatków, które nadają smak każdej potrawie.

 

Czym charakteryzuje się oliwa z oliwek extra virgin?

Oliwa z oliwek extra virgin to tłoczona na zimno najwyższej jakości oliwa, łącząca w sobie walory smakowe i zdrowotne. Sekret oliwy z oliwek extra virgin to sposób jej wytwarzania – tłoczenie na zimno w czasie nie dłuższym niż 24 godziny od zbioru oliwek. Tak wyprodukowana oliwa posiada niską kwasowość (zazwyczaj na poziomie 0,2 – 0,5%), co przesądza o jej wyjątkowym smaku i właściwościach prozdrowotnych. O naturalnym składzie oliwy zaświadcza sama jej nazwa - „extra virgin” odnosi się do faktu, ż po wytłoczeniu oliwa nie jest w żaden sposób modyfikowana. Ponieważ nie jest ona poddawana rafinacji ani żadnym innym procesom, oliwa z oliwek extra virgin jest produktem, który zachowuje swoje najlepsze cechy – aromat, zapach oraz właściwości antyoksydacyjne.

 

Oliwa z oliwek kalamata

Dostępna w ofercie naszego sklepu oliwa z oliwek kalamata to jedna z najwyżej cenionych przez smakoszy greckiej kuchni oliw z oliwek extra virgin. Oliwa z oliwek kalamata słynie z intensywnego, pełnego smaku, charakterystycznego zapachu liści drzew oliwnych i pięknej zielono-złotej barwy. Oferowana przez nasz sklep oliwa z oliwek kalamata to w 100% naturalny, niefiltrowany produkt, dlatego może pojawić się w nim zmętnienie.

Zapraszamy do zakupu oliwy z oliwek kalamata i innych dostępnych w naszym asortymencie oliw z oliwek extra virgin oraz pozostałych produktów!

Producenci

Produkty