Moje konto Moje konto

Oliwa z oliwek Extra Virgin

Kuchnia śródziemnomorska od dawna święci triumfy na naszych polskich stołach. Szczególne miejsce zajmują wśród nich dodatki włoskie czy greckie, bez których nasze codzienne posiłki byłyby dużo uboższe w smaku. Jednym z takich produktów jest oliwa z oliwek extra virgin. Trudno wyobrazić sobie większość sałatek bez dodatku, jakim jest aromatyczny olej, który tłoczy się ze świeżych owoców w słonecznej Grecji. Hellada ma wielowiekowe tradycje w uprawie drzew oliwnych, dlatego produkty dostępne w naszym sklepie są najwyższej jakości. Pochodzą ze sprawdzonych źródeł, głównie z małych, rodzinnych gospodarstw prowadzonych od pokoleń. Importujemy niewielkie partie produktów, aby jak najdłużej pozostawały świeże i cieszyły Państwa niepowtarzalnym smakiem i aromatem, które przywodzą na myśl śródziemnomorskie wakacje.

Jakie artykuły extra virgin znajdują się w naszym sklepie online?

Możemy zaproponować Państwu wysokiej jakości oleje z pierwszego tłoczenia w szklanych butelkach i puszkach o różnej pojemności. Niektóre z nich występują w wersji filtrowanej, inne w niefiltrowanej. Wszystkie produkty typu extra virgin dostępne na naszej stronie internetowej powstały z ręcznie zbieranych owoców, które były następnie tłoczone mechanicznie w niskiej temperaturze. Powstają bez użycia sztucznych składników. Są w pełni naturalne i stanowią wartościowy dodatek do zbilansowanej diety. Można stosować je jako sos do sałatek, a także przygotowując marynaty. Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi opisami poszczególnych oliw extra virgin, aby znaleźć taki smak, jaki najbardziej Państwu odpowiada.

Dlaczego nasza oliwa extra virgin jest tak wyjątkowa?

Wszystko zaczyna się od odpowiedniego terenu pod uprawę drzewek, a następnie zbiorów. Nasze produkty pochodzą z samych najlepszych greckich regionów, których klimat idealnie nadaje się do uprawy zielonych owoców. Po zerwaniu ich z drzewa w odpowiednim momencie wyciska się z nich olej na zimno. Dzięki temu produkt końcowy charakteryzuje się niską kwasowością i niezwykle głębokim smakiem.

Warto skosztować naszych autentycznych dodatków, które nadają smak każdej potrawie.

Producenci