Moje konto Moje konto
  • baner
  • baner

Oliwki greckie

W naszej ofercie dostępne są dwie odmiany oliwek greckich - Kalamata (ciemne) oraz Chalkidikis (zielone), w wersji drylowanej, z pestką lub nadziewane. Oferowane przez nas oliwki z pestkami i oliwki zielone nadziewane są w 100% naturalne. Sprowadzamy je prosto z Grecji - dzięki temu możemy zagwarantować ich niepowtarzalny, wyrazisty smak, doceniany przez wszystkich miłośników śródziemnomorskich przysmaków! Świeże oliwki ze sklepu Oliwa ze Sparty – oliwki kalamata i zielone idealnie nadają się do sałatek, pizzy, różnego rodzaju zapiekanek oraz jako samodzielna, zdrowa przystawka na każdą okazję.

 

Jakie walory zdrowotne mają oliwki greckie?

Oliwki greckie, zaliczane do tzw. super foods to produkt stanowiący bogate źródło pomagających utrzymywać właściwy poziom cholesterolu nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin. Zawarte w oliwkach greckich witaminy A, B, C i E obniżają stres oksydacyjny, a pierwiastki takie jak żelazo, fosfor, miedź i potas dostarczają niezbędnych dla organizmu mikroelementów.

Do zbawiennych właściwości lekkostrawnych oliwek greckich nie sposób nie zaliczyć również wspomagania pracy serca i układu krwionośnego oraz korzystnego wpływu na układ pokarmowy za sprawą m.in. łagodzenia stanów zapalnych żołądka oraz regulacji poziomu cukru we krwi. Mniej znane właściwości oliwek to również działanie przeciwzapalne, które jest wynikiem zawartego w oliwkach oleocanthalu oraz działanie przeciwalergiczne (antyhistaminowe).

 

Świeże oliwki ze sklepu Oliwa ze Sparty

Świeże oliwki ze sklepu Oliwa ze Sparty to produkt, który nabędziesz na naszej stronie internetowej. Zarówno oliwki zielone nadziewane, jak i oliwki z pestkami oraz nasz specjał – pasty ze oliwek dostarczą Ci niezapomnianych doznań smakowych. Wybierając oryginalne oliwki greckie, zadbasz też o dobre zdrowie i samopoczucie Twoje i Twoich bliskich.

Aktualności