Moje konto Moje konto
  • baner
  • baner

Oliwa z oliwek z oświadczeniem zdrowotnym "Health Claim"

Opis strony

Oferowane przez nas oliwy z oliwek z oświadczeniem zdrowotnym „Health Claim” to produkt, w którym poziomy zawartości oleocanthalu i oleaceiny są wyższe niż średnie wartości (odpowiednio 135 i 105 mg/kg) próbki oliwy uwzględnionej w międzynarodowym badaniu przeprowadzonym na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis.

Dzienne spożycie 20 g analizowanej oliwy dostarcza 18,6 mg hydroksytyrozolu, tyrozolu lub ich pochodnych. Oliwy z oliwek zawierające powyżej 5 mg na 20 gr należą do kategorii olejów chroniących lipidy krwi przed stresem oksydacyjnym- zgodnie z Rozporządzeniem 432/2012 Unii Europejskiej i mogą używać nazwy "Health Claim". Należy zauważyć, że oleocanthal i oleaceina wykazują ważną aktywność biologiczną i mają udowodnione działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne, kardioprotekcyjne i neuroprotekcyjne.

Dlaczego warto wybierać oleje roślinne?

Nie od dziś wiadomo, że tłuszcze zwierzęce powinny pojawiać się w naszej diecie co najwyżej okazjonalnie. Warto zamienić masło i smalec na rzecz olejów roślinnych, które idealnie nadają się do smażenia czy spożywania na zimno. Oprócz niezwykłych walorów smakowych takie produkty wyróżniają się także pozytywnym wpływem na funkcjonowanie naszego organizmu. Nasz sklep ma w swojej ofercie artykuł najwyższej jakości, który zadowoli podniebienia najbardziej wytrawnych smakoszy. Jest to oliwa z oliwek z oświadczeniem zdrowotnym "Health Claim".

Grecki przysmak z oświadczeniem zdrowotnym "Health Claim" z naszego sklepu

W czym tkwi siła zielonych eliksirów o nieziemskim aromacie z naszego sklepu? Cała tajemnica tkwi w uprawie i ręcznym zrywaniu owoców z drzew w odpowiednim momencie. Dzięki temu tłuszcz tłoczony na zimno charakteryzuje się niską kwasowością i intensywnym aromatem z lekką goryczką. Nie mający sobie równych smak bezpośrednio od lokalnych producentów, a do tego oświadczenie zdrowotne. Czego chcieć więcej?

Produkty

Niestety, ta kategoria nie zawiera produktów.
Zapraszamy do przejrzenia asortymentu w pozostałych kategoriach.