Moje konto Moje konto

Oliwa z oliwek premium extra virgin LIOCLADI 0.2 5 litrów

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Dostępność na telefon

Numer katalogowy: 0046

Indeks/kod produktu: 0046

Waga: 3.5 kg

Producent: Toleris Family

Oliwa z oliwek premium extra virgin LIOCLADI 0.2 5 litrów

PREMIUM EXTRA VIRGIN OLIVE OIL "AGOURELEO - LIOCLADI 0.2" - najwyższej jakości grecka, świeża, zielona, niefiltrowana oliwa z oliwek

Opakowanie 5 litrów – ekskluzywna puszka z wyciąganym lejkiem
KWASOWOŚĆ PRODUKTU NIE PRZEKRACZA 0,18%
Termin przydatności do spożycia: 15.06.2023

Oliwa PREMIUM EXTRA VIRGIN OLIVE OIL "AGOURELEO - LIOCLADI 0.2" jest najwyższej jakości oliwą z oliwek - klasy Premium, która pochodzi z prowincji Chalkidiki w północnej Grecji.
Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia "LIOCLADI 0.2" jest naturalnym produktem wyciskanym wyłącznie metodą mechaniczną w 100% z oliwek odmiany  „Chalkidiki's”. Oliwa z oliwek ma zielonkawy kolor, intensywny owocowy aromat i smak. Została wytłoczona do dwóch godzin od zbioru z drzewa oliwnego!

Oliwa PREMIUM EXTRA VIRGIN OLIVE OIL "AGOURELEO - LIOCLADI 0.2" należy do grupy zielonej oliwy z oliwek co oznacza dosłownie „niedojrzały olej”. Powód jest prosty, ponieważ oliwa została wytłoczona podczas pierwszego zbioru oliwek, zanim oliwki są dojrzałe. Ma intensywny szmaragdowozielony kolor. W końcu aromat przypomina świeżo skoszoną trawę, a smak lekko „kłuje” język jak pieprz.

Ekstra oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia "LIOCLADI 0.2" z odmian Chalkidiki, ma niezwykle zrównoważony smak o bardzo niskiej kwasowości. Najwyższa jakość oliwy, jest wynikiem warunków klimatycznych jakie panują w Grecji. Panujący tam klimat, pozwala na produkcje oliwy najwyższej klasy już od dawnych lat z wielkim sukcesem.
Oliwa ta słynie ze świeżego, przyjemnie lekko pikantnego smaku i pięknego,intensywnego, owocowego zapachu. Ma wysoką zawartość polifenoli (antyoksydantów - przeciwutleniaczy) przeciwdziałających powstawaniu wolnych rodników, które mają związek z powstawaniem wielu chorób. Zawartość polifenoli wynosi powyżej 380mg/kg! To właśnie polifenole mają umiejętność przechwytywania i zapobiegania rozwojowi wolnych rodników w naszych organizmach. Ta właściwość sprawiła, że zostały one uznane za jedne z najskuteczniejszych substancji antynowotworowych. Polifenole - przeciwutleniacze mają właściwości przeciwzapalne, działają przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie.

Jeszcze jedna istotna prawda o oliwie "LIOCLADI 0.2" : ten rodzaj oliwy z oliwek Extra Virgin i zawarta niej duża ilość tłuszczy jednonienasyconych wpływa na obniżenie poziomu złego cholesterolu.
Regularne spożycie ok. 20ml oliwy "LIOCLADI 0.2" codziennie pomaga w profilaktyce chorób serca, układu krwionośnego i trawiennego.

Oliwy z oliwek z naszej oferty charakteryzują się:

- importujemy małe partie oliwy, dzięki czemu możemy oferować zawsze świeżo rozlaną oliwę

- Producenci z którymi współpracujemy to małe, z reguły rodzinne firmy dla których produkcja oliwy jest nie tylko biznesem ale przede wszystkim sposobem życia w zgodzie z naturą

- my wiemy gdzie rosły i znamy odmianę oliwek, z których wytłoczono oferowaną do sprzedaży oliwę

- oliwki zbierane są ręcznie, oliwa wytłaczana jest wyłącznie metodami mechanicznymi (żadnej chemii!!!), w niskiej temperaturze tłoczenia do max  24’C

Nasza oliwa z oliwek to prawdziwy sok pozyskany z oliwek – Zapraszamy do zakupu :)

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: