Witamy w naszym sklepie internetowym. Firma GREECE 4U została założona z myślą o wprowadzeniu na nasz rynek najlepszych oliw z oliwek "extra virgin", oliwy z oliwek przeznaczonej do smażenia potraw i do sałatek oraz pysznych greckich oliwek w różnych zalewach. Wszystkie rodzaje oliw z naszej oferty wytłaczane są z oliwek uprawianych w Grecji na półwyspie Peloponez. Reprezentujemy kilku producentów, którymi są małe z reguły rodzinne firmy, powstałe dzięki zaangażowaniu ludzi, którzy zdecydowali się połączyć swoje doświadczenie w uprawie i produkcji oliwy z oliwek i produkują ją zgodnie z tradycyjnymi starymi recepturami. Kupując oliwę z oliwek w naszym sklepie internetowym, masz pewność zakupu prawdziwej oliwy z oliwek, a nie mieszanek różnych oliw nieznanego pochodzenia! Oliwki, które mamy w naszej ofercie to jedne z najlepszych oliwek konserwowanych dostępnych na naszym rynku!
Wybierz kategorię
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Producent
Towar dnia
Informacje o produkcie
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Oliwa Extra Virgin KALAMATA AVIA PDO 5 lBESTSELLER
Dostępność: Dostępne

AVIA KALAMATA PDO EXTRA VIRGIN OLIVE OIL

Grecka oliwa z oliwek "AVIA KALAMATA PDO" EXTRA VIRGIN
Opakowanie netto 5l – metalowa puszka z wygodnym, wyciąganym lejkiem

Termin przydatności do spożycia : 01.05.2019

KWASOWOŚĆ PRODUKTU NIE PRZEKRACZA 0,35%!

Oliwa z oliwek AVIA KALAMATA PDO to sok z oliwek, produkowany bezpośrednio z pierwszego tłoczenia na zimno z oliwek odmiany "Koroneiki". Oliwę AVIA KALAMATA PDO wyróżnia jej zapach, żywy kolor, bogaty smak, niska kwasowość, niepowtarzalny bukiet oraz wszelkie cechy jakościowe, które doprowadziły do uzyskania międzynarodowych nagród i wyróżnień.
Oliwa z oliwek AVIA KALAMATA PDO jest uważana za główny składnik tradycyjnej diety śródziemnomorskiej.
W przeciwieństwie do innych olejów i tłuszczy, oliwa z oliwek jest to znakomity olej do smażenia, ponieważ może wytrzymać w temperaturach sięgających 210 ° C bez żadnych zmian w swoim składzie fizykochemicznych.
Wymieszany z różnymi ziołami i przyprawami, może być stosowany jako sos sałatkowy do szerokiej gamy potraw (mięso, ryby, itp.) i do sałatek. Jego substancje aromatyczne i właściwości organoleptyczne mają pozytywny wpływ na układ trawienny.
W przeciwieństwie do kwasów tłuszczowych, kwas oleinowy pochodzący z oliwy z oliwek jest dla nas cennym źródłem energii i nie jest łatwo przekształcany w tkankę tłuszczową. Ma korzystny wpływ na rozwój i funkcjonowanie systemu nerwowego.
Prowadzone badania udowadniają, że oliwa z oliwek dzięki wysokiej zawartości substancji ochronnych, jest na szczycie rankingu wśród olejów jadalnych, jeśli chodzi o ochronę przed chorobami układu krążenia i zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi i żołądka. Eksperymenty udowodniły znaczny spadek poziomu niepożądanego cholesterolu LDL i wzrost poziomu "dobrego" cholesterolu HDL.          Ta oliwa to nie jest nieznanego pochodzenia ogólnie dostępna "mieszanka oliw" a produkt, który posiada certyfikat POD!!!

Oliwa produkowana przez Spółdzielnię MANTINEA & AVIA jest jedną z najstarszych w Grecji, spółdzielnia została założona w 1924 roku i jest certyfikowana do produkcji unikalnego - regionalnego produktu Oliwy AVIA KALAMATA PDO (chroniona nazwa pochodzenia). Oliwa z oliwek, jest uzyskiwana na zimno przez wirowanie, to naturalny sposób wyciskania czystego soku z oliwek bez żadnych dodatków.
Roczna produkcja wynosi tylko około 700 ton oliwy z oliwek. Spółdzielnia MANTINEA & AVIA jest dumna ze swojego jedynego produktu oliwy z oliwek AVIA KALAMATA PDO. Jest ona oliwą z oliwek, która łączy w sobie niezrównane korzyści dla zdrowia z charakterystycznym i niepowtarzalnym smakiem.
Spółdzielnia MANTINEA & AVIA ciągle poprawia swoją pozycję na rynku poprzez modernizację organizacji i jej działania. W swoich nowoczesnych zakładach produkcyjnych, gdzie wszystkie urządzenia do przetwarzania oliwek, są wykonane według najnowszych technologii i oliwa magazynowana jest w zbiornikach wykonanych ze stali nierdzewnej. Spółdzielnia produkuje, pakuje i handluje oliwą AVIA KALAMATA PDO, swoim jedynym produktem, który jest jednym z najlepszych produktów w Grecji.

Oliwa AVIA KALAMATA PDO i jej producent posiadają certyfikat do produkcji unikalnego AVIA KALAMATA PDO (chroniona nazwa pochodzenia) oliwy z oliwek w ramach licencji 11419/20-11- 93, ponieważ zostały spełnione wszystkie następujące warunki: do walki ze szkodnikami owoców oliwek używana jest przynęta - spray (bez pestycydów - bactocera oleae). Produkowana oliwa jest tłoczona na zimno, więc wszystkie jej naturalne dobra zostają wewnątrz.

Oliwa AVIA KALAMATA PDO jest produktem wolnym od GMO. Spełnia surowe wymogi jakościowe zgodnie z normą EN ISO 9001:2008, EN ISO 22000:2005 oraz AGROCERT (organizacja greckiego Ministerstwa Rozwoju Obszarów Wiejskich i Żywienia, który poświadcza zgodność normy Rozporządzenia Rady Europejskiej 510/2006, 261611/406/22-3-2007, o uznawaniu produktów "AVIA KALAMATA PDO"  dotyczących pakowania i handlu oraz IFS / V.6 (International Featured Standards) Protokół techniczny.

Oliwa AVIA KALAMATA PDO otrzymała międzynarodowe nagrody i wyróżnienia, co napawa dumą jej producentów z pokolenia na pokolenie.

ZAPRASZAMY DO SPRÓBOWANIA TEJ WSPANIAŁEJ OLIWY !!!

 

Cena
Ilość
152,00 zł
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz sklep może działać lepiej.
© oliwazesparty.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.